+420 494 515 621 mudr.rottova@seznam.cz

Akualizace 7.11. 2023

Prosím rodiče o ohleduplnost k nám a ostatním pacientům – v případě respirační infekce prosím noste respirátory nebo roušky.

Zvažte nutnost návštěvy ordinace !

Letní a podzimní nízká nemocnost se výrazně změnila, zhoršila. Děti jsou opět nemocné, ale většinou jsou to virosy – 3 dny domácí léčba a pak teprve vyš. v ordinaci. Kašel, rýma, zvýšená teplota – to vše můžete zvládnout doma, téměř všechny léky jsou volně prodejné. Pokud zvládnete léčbu doma, zavolejte si o OČR, vystavíme kdykoliv !

Při zvracení – jistě vhodné podat iontový nápoj (lepší než Coca cola) – Kulíšek, iontia, Enhydrol, Enhydrol Forte – podávat ledové, po lžičkách, min. 4 hod. po posledním zvracení nejíst, jen popíjet tekutiny

Při průjmu – iontový nápoj je vhodný a účinný také, pak je důležitá nemastná a nemléčná strava a z léků – Tasectan s. nebo tbl. nebo Tasectan Duo (s probiotiky), Carbosorb tbl., Smecta sáčky, probiotika – Biopron Forte cpsl.

Na teplotu Paralen 15 mg na kg dítěte a dávku, střídat s Nurofenem 7,5 mg/kg dítěte a dávku. Oba léky se mohou podat 4xD po 6-ti hodinách

Kašel: suchý – Levopront, Sinecod, Robitussin na suchý kašel nebo Drosetux (homeopatika)

smíšený – Stoptussin, Drosetux

vlhký kašel : Erdomed, ACC, Mucosolvan

SPORTUJÍCÍ děti

  • pokud Vaše dítě sportuje musí mít alespoň 1x do 10-ti let věku natočené klidové EKG
  • dítě starší 10 let nebo s vyšší fyzickou zátěží by mělo mít zátěžové EKG

Kontakt na tělovýchovné lékaře:

MUDr.O. Jindra – HK – 495 542 714

FN Odd. tělovýchovného lékařství HK – 495834231

MUDr. Čmedlová – Pardubice – 466 415 641

Centrum zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny Pardubická nemocnice, kardiologie – 466 014 162

NOVĚ V NAŠÍ ORDINACI od 1.1.2022 !!!!

Preventivní vyšetření – screening dioptrických vad u dětí pomocí přístroje PLUSOPTIX

Cílem je včasný záchyt významných refrakčních (dioptrických vad) , které by mohly způsobit poruchy vývoje vidění u dětí v rizikovém období, tj. ve věku od narození do 3 let.

Pojišťovny toto vyšetření hradí dětem mezi 8-12 měsícem a poté v 1,5 roce věku.

Od 1.1.2022 také pojišťovny hradí očkování proti meningokokům všech sérotypů všem dětem mezi 14-15 rokem věku. Vakcíny máme stále v ordinaci. Případní zájemci v této věkové kategorii se mohou nahlásit v ordinaci sami nebo my se aktivně ptáme při 15-ti leté preventivní prohlídce.